Odpoczynek w nadmorskiej Ustce

Jest to portowe miasto położone w województwie pomorskim, które jest również wspaniałym kąpieliskiem i uzdrowiskiem. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce, prócz plaż i morza posiada całe mnóstwo rewelacyjnych atrakcji które przyciągają wczasowiczów. Jest tutaj wiele zabytków które naprawdę warto zwiedzić i zobaczyć, przykładowo kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela w którym możemy zobaczyć krucyfiks z 1752 roku, przepiękne XVII wieczne obrazy, protestanckie empory oraz wspaniałe witraże.

Oczywiście koniecznie też trzeba zajrzeć do latarni morskiej, oraz obejrzeć domy konstrukcji szachulcowej z XVIII/XIX wieku. Godne uwagi są też domki rybackie i kamieniczki, a już z pewnością warto odwiedzić niektóre muzea. Przykładowo Muzeum Chleba w którym obejrzeć można zabytkowe urządzenia do wyrabiania ciasta, mieszadła do masy, gofrownice, automat do sprzedaży cukierków i wiele innych ciekawych i bardzo starych sprzętów. Port w Ustce to rewelacyjne miejsce można tam zobaczyć oryginalne kutry rybackie a nawet kupić od rybaka ryby wędzone, lub świeżutkie prosto z morza.

Molo w Ustce to doskonałe miejsce dla spacerowiczów, którzy mogą podziwiać z niego przepiękne widoki. Niesamowitą atrakcją tego miejsca są znikające plaże, które doskonale widać na przykład z latarni morskiej. Ustka jak to nadmorska miejscowość daje turystom wspaniałe możliwości do uprawiania sportów wodnych, oraz wylegiwania się na plaży. Oczywiście są tutaj wypożyczalnie sprzętów plażowych oraz do sportów wodnych. W Ustce nie tylko w sezonie letnim jest wielu turystów, poza sezonem głównie zimą przybywają tutaj osoby zainteresowane zbiorem bursztynów, dla nich Ustka to prawdziwy raj. To miejsce jak widać dla każdego turysty i warte odwiedzenia o każdej porze roku.

rssChcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach turystycznych ? Subskrybuj nasz RSS

Tagi: , , , ,

Chcesz dodać swoją opinię ? Możesz to zrobić poniżej.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.